Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, 16 Mart 2020 günü saat 14:00’de Vali Vahdettin ÖZKAN Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanarak corona virüs konusunda aldıkları karara ilişkin AKDO Genel Müdürü Ali Davarcıoğlu’ndan açıklama geldi

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, Kahramanmaraş’ta corona virüs konusunda bazı ek tedbirleri almış ve bunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Alınan bu kararın ardından AKDO Genel Müdürü Ali Davarcıoğlu, açıklama yayımlayarak AKDO şubeleri ve çalışanları bakanlığın uyarıları doğrultusunda tüm şubelerin hizmet vermeye devam ettiğini ifade etti. 

AKDO olarak genel sağlık kurallarına uyduklarını dile getiren Davarcıoğlu, “Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adana şubelerimizde servis yapan kişilerin ayrı kişilerden oluşmasını, servis yapanın para ile temasının olmamasının, bu alanlarda çalışanların el hijyeni ve kişisel hijyene dikkat edilmesine çok dikkat ettiğimizi söylemek istiyorum.

 Bunun yanında şubelerimiz ve fabrikalarımızdaki çalışanların her zaman sık sık dezenfeksiyonun sağlandığını buradan kamuoyuna duyuruyoruz.”